Prázdninový provoz KAPAP CZECH

Zdravím bojovníky a bojovnice. Posledním červnovým týdnem jsme zahájili prázdninový provoz KAPAP CZECH. Aktuálně pravidelné tréninky probíhají každou STŘEDU v čase od 18.00 do 20.00 pod vedením Mikea na Dobříši.

V ostatních lokalitách probíhají tréninky domluvou s místními trenéry, popř. neprobíhají z důvodů dovolených a letních táborů vůbec.

Na konci srpna, konkrétně v termínu 21.-25.8.2019 proběhne tradiční letní soustředění KAPAP u Orlické přehrady na tvrzi Holešice, na které přijal pozvání i jeden skvělý slovenský trenér. Takže se na vás těšíme, jak na trénincích, tak na letním campu.

DOBŘÍŠ: Letní tématické tréninky s Mikem
DOBŘÍŠ: Letní tématické tréninky s Mikem

Prezentace KAPAP CZECH v Mariánských Lázních již potřetí

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)

V sobotu 22.6. odpoledne jsme byli pozváni prezentovat naší izraelskou sebeobranu již třetím rokem do Mariánských Lázní na akci organizace Traicont, která se jmenuje „Mezi nebem a zemí“. Jedná se o tradiční přehlídku bezpečnostních sborů a neziskovek, které se zabývají brannou činností v regionu.
Měli jsme zde stánek i komentovanou prezentaci sebeobrany před asi stohlavým obecenstvem. Oboje zajistili především naši cvičenci z lokality Cheb pod vedením svých dvou trenérů – Michala Maršouna a jeho asistenta Michala Švarce. Účastnila se i trenérská dvojice z Klášterce nad Ohří a Loun – Monika a Aleš. Těm všem patří velký dík za skvělou propagaci naší činnosti zde.
Prezentovali jsme se po boku psovodů Vězeňské služby, zásahové jednotky PČR či příslušníků Hasičského záchranného sboru.  
Děkujeme za možnost takovéto super propagace organizátorům akce, kteří nás oslovili. A těšíme se na další spolupráci.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)

PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)

PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)
PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)

První technické zkoušky na závěr školního roku 2018/19 proběhly na Boxerně v Příbrami. Dorazilo celkem 33 malých cvičenců (26 bojovníků a 7 bojovnic) z 5 našich výcvikových lokalit (Dobříš, Hořovice, Klášterec nad Ohří, Příbram a Sedlčany).

Po registraci následoval nástup, upřesnění průběhu zkoušek a následně pod vedením hlavního trenéra Mike a za přísného dohledu sedlčanského trenéra Pepého, jeho asistentky Margarety a trenérky Jitky, proběhlo přezkoušení všech dovedností, které absolventi musí na základní zkoušky zvládnout – postoj, krokování, pády, základní údery, kryty, kopy, kombinace, techniky.

Po hodině bylo vše jasné. A KAPAP CZECH tak má 33 nových absolventů 1.technického stupně v dětské sebeobraně KAPAP KIDS. Gratulujeme všem úspěšným cvičencům.

Děkujeme tímto všem rodičům za podporu a pomoc, dětem za nasazení a bojovnost.

BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019

BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019 (1-2/6/2019)
BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019 (1-2/6/2019)

První červnový víkend (1-2/6/2019) byl ve znamení soustředění nožů pod názvem BLADE CAMP 2019. Obsahem bylo bojové vrhání předmětů, které realizovat můj dobrý přítel a skvělý lektor Martin Jung (Maťo). Druhou částí byl trénink boje a obrany proti noži, který vedl Michal Janoušek (Mike). 

Začali jsme v sobotu v 9h. na skautské základně „Na Dědku“, což je bývalá hájovna pod vrcholem Třemšín. Nejbližší vesnice je Roželov a nejbližší město Rožmitál pod Třemšínem (okres Příbram). 

Počasí vyšlo výtečně a mohli jsme celý víkend strávit venku. 
Začali jsme házením seker, nejprve mezi sebou, abychom vnímali vypuštění zbraně z ruky a ten druhý ji mohl chytit. Pak na cíl, abychom se trefili. Různě těžké a velké sekery se nám brzy staly kamarádkami a na konci kurzu už nebylo tak těžké sekeru hodit a zaseknout do špalku. 
Po sekerách přišlo na boj nůž proti noži pod vedením Mikea. Takže jsme se pořezali a pobodali, co hrdlo ráčilo. 
Závěr dopoledního programu byl v úvodu do házení nožů, což jsme nacvičovali s tzn. bo-shurikeny, což byli železné čtyřhrany s ostrou kalenou špicí. 
Tím skončil dopolední program a většina se přesunula na oběd do restaurace do Rožmitálu. 

Odpolední program pokračoval házením nožů a bo-shurikenů na cíl. Maťo nám zadíval různé pozice, vzdálenosti i metody házení a my jsme se snažili alespon trefit terč a zapíchnout vrhaný předmět. 
Závěr odpoledního cvičení byl pod vedením Mikea tréninkem primárních pohybů proti útoku nožem a následná aplikace obrany proti noži. Rozvíjeli jsme také sensitivitu vnímání útočníka s nožem. Tím byl odpolední program naplněn a zahájena večeře. 
Večer následoval večerní program, který byl založen na vrhání různých předmětů na cíle za šera, kdy se mění perspektiva vzdálenosti a odhad. 
Za mě mohu říci jen jedno – úžasný den. 

Neděle proběhla pouze dopoledne a to cvičením házení na cíl různými předměty v různých stresových situacích. Bylo to super. Blade camp 2019 předčil má očekávání. Výborná akce s výbornými a pohodovými instruktory, kteří nás opravdu něco naučili. Za mě jednička s hvězdičkou a těším se na další podobnou akci. Díky Mikovi za organizaci a výcvik a Maťovi za výcvik a péči.