Ukázka KAPAP v Polné (7/6/2022)

Srdečně zveme k ukázce izraelské sebeobrany KAPAP, kterou budeme dělat v SVČ Polná – klub Záchytka. K účasti srdečně zveme všechny zájemce.

POLNÁ: Ukázková hodina KAPAP (7/6/2022)
POLNÁ: Ukázková hodina KAPAP (7/6/2022)

KAPAP CZECH opět učí na Slovensku

Již poslední květnový víkend proběhne moravsko-slovenská KAPAP tour.

Srdečně tímto zveme všechny zájemce o naší sebeobranu na naše semináře a workshopy, které budou v těchto místech:

  • SO 28/5 – 10-12h. – SLAVIČÍN – veřejný seminář KAPAP s Mikem
  • SO 28/5 – 15-16h. – SLNEČNÉ SKÁLY, festival Overland – workshop sebeobrany pro cestovatele
  • SO 28/5 – 17-19h. – POVAŽSKÁ BYSTRICA – veřejný seminář KAPAP s Mikem
  • SO 29/5 – 10-12h. – BRNO – veřejný seminář KAPAP s Mikem

Na všechna místa srdečně zveme a těšíme se na účast. Registrace tradičně na webu zde: http://www.kapap-czech.cz/?page_id=81

KAPAP MORAVSKO-SLOVENSKÁ TOUR (28-29/5/2022)
KAPAP MORAVSKO-SLOVENSKÁ TOUR (28-29/5/2022)

PRAHA: Mezinárodní seminář KAJUKENBO (8/5/2022)

V neděli 8/5/2022 se v Praze, po delších přípravách, konal seminář Kajukenbo & Selfdefence pod vedením Mistra Ivana Spišiáka (8.DAN Kajukenbo).

PRAHA: Seminář KAJUKENBO s Ivanem (8/5/2022)
PRAHA: Seminář KAJUKENBO s Ivanem (8/5/2022)

Krásný 5 hodinový seminář, který byl velice inspirativní, protože Ivan je ve svém věku (76 let) nabitý zkušenostmi a má svůj osobitý přístup k problematice selfdefence. Za svůj život si prošel 50 let cvičení Karate, v němž Československo reprezentoval i v zahraničí, od roku 2000 do roku 2013 cvičil izraelské systémy boje (Krav Maga & KAPAP) a od roku 2010 se věnuje havajskému systému sebeobrany KAJUKENBÓ.

Děkujeme za skvělý seminář. Sice účast byla nakonec slabší, což bylo způsobeno především svátečním datumem, kdy plno lidí mělo v plánu spíše účasti jiných svátečních akcích s rodinami. Ale našich 20 cvičenců si seminář užilo plnými doušky. Většina s námi poté zašla i na společný oběd, posezení a pokec do hospůdky. Takže akce velice vydařená. Díky všem za účast, nasazení a reprezentaci naší organizace.

A výsledkem je i fakt, že máme pozvání na návštěvu do Bratislavy, které určitě v 2.půlce roku 2022 využijeme. Díky mockrát, Ičko.

Kurz sebeobrany žen opět v ŘEDICÍCH (7/5/2022)

Již podruhé nás pozvala TJ Sokol Horní Ředice, abychom jim zrealizovali, kurz sebeobrany žen a kurz sebeobrany pro děti. Vhodný termín připadl na sobotu 7/5/2022, takže jsme dorazili.

Horní Ředice je obec s 1100 obyvateli na Pardubicku, ležící konkrétně mezi Pardubicema a Holicema, kde je slavné africké muzeum Emila Holuba. Díky nově otevřenémů úseku dálnice D35, jsme na Dobříši najeli a v Ředicích sjeli z dálnice – takže super dostupnost.

Začali jsme seminářem dětské sebeobrany KAPAP KIDS pro školáky (7-13 let), kdy dle domluvy, výcvik pro 1.stupeň trval hodinku, pro 2.stupeň ZŠ dvě hodiny. Následovala obědová pauza a po ní zlatý hřeb dne – kurz sebeobrany žen. Ačkoliv účast byla menší než před rokem (13/6/2021 se zde zúčastnilo 14 bojovnic), byl zase větší akční rádius odhodlaných zájemkyň, protože dojely až z 30 km vzdálenosti. Takže super. Kurz v délce 2,5h. se velice povedl a já děkuji všem účastnicím za účast a nasazení. A těšíme se na setkání na jakékoliv další naší akci.

Úspěšný JARNÍ KAPAP CAMP 2022

Nádherný víkend ve skvělé partě báječných lidiček, rovná se výborná atmosféra na jarním KAPAP soustředění, které děláme tradičně na rekreačním středisku U Vožeháku v Kožlanech.

KOŽLANY: JARNÍ KAPAP CAMP 2022
KOŽLANY: JARNÍ KAPAP CAMP 2022

Celkem se zúčastnilo campu 36 cvičenců a celkem 44 účastníků. V pátek jsme začali příjezdem a večerním slaďovacím cvičením, jehož tématem byla práce tělem a trénink principu klínu. Večer jsme zakončili buřty a posezením u ohně. Takže super pohodička atmosféra.

Sobota začala ranním během nebo procházkou pro všechny – záleželo na tom, jak to kdo pojal. Tradiční kožlanská trasa v délce 4 km byla příjemným ranním protažením. Po snídani následoval dopolední blok, kde jsme se rozdělili na jednotlivé technické úrovně BASIC a ADVANCE a každá úroveň jela svoje programy.

V poledne skočilo několik účastníků do ledového rybníku Vožeháku, aby se příjemně schladilo. V odpolední části jsme se opět rozdělili a makali.

Po večeři a podvečerním odpočinku následovalo večerní povídání o KAPAPu, jeho reáliích a věcech kolem cvičení.

Neděle byla už jen dopolední cvičení, kde se drillovalo, opakovalo a improvizovalo. Děkuji všem za účast a nasazení. Byl to opět báječný camp. Díky přátelé.

A už máme vyhozenou registraci na Letní campy 2022 Smilovy Hory, takže neváhejte – místa rychle ubývají.