Prezentace KAPAP CZECH v Mariánských Lázních již potřetí

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)

V sobotu 22.6. odpoledne jsme byli pozváni prezentovat naší izraelskou sebeobranu již třetím rokem do Mariánských Lázní na akci organizace Traicont, která se jmenuje „Mezi nebem a zemí“. Jedná se o tradiční přehlídku bezpečnostních sborů a neziskovek, které se zabývají brannou činností v regionu.
Měli jsme zde stánek i komentovanou prezentaci sebeobrany před asi stohlavým obecenstvem. Oboje zajistili především naši cvičenci z lokality Cheb pod vedením svých dvou trenérů – Michala Maršouna a jeho asistenta Michala Švarce. Účastnila se i trenérská dvojice z Klášterce nad Ohří a Loun – Monika a Aleš. Těm všem patří velký dík za skvělou propagaci naší činnosti zde.
Prezentovali jsme se po boku psovodů Vězeňské služby, zásahové jednotky PČR či příslušníků Hasičského záchranného sboru.  
Děkujeme za možnost takovéto super propagace organizátorům akce, kteří nás oslovili. A těšíme se na další spolupráci.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Propagace na akci Mezi nebem a zemí (22/6/2019)
Sledujte nás a dejte nám LIKE

PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)

PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)
PŘÍBRAM: Technické zkoušky KAPAP KIDS (19/6/2019)

První technické zkoušky na závěr školního roku 2018/19 proběhly na Boxerně v Příbrami. Dorazilo celkem 33 malých cvičenců (26 bojovníků a 7 bojovnic) z 5 našich výcvikových lokalit (Dobříš, Hořovice, Klášterec nad Ohří, Příbram a Sedlčany).

Po registraci následoval nástup, upřesnění průběhu zkoušek a následně pod vedením hlavního trenéra Mike a za přísného dohledu sedlčanského trenéra Pepého, jeho asistentky Margarety a trenérky Jitky, proběhlo přezkoušení všech dovedností, které absolventi musí na základní zkoušky zvládnout – postoj, krokování, pády, základní údery, kryty, kopy, kombinace, techniky.

Po hodině bylo vše jasné. A KAPAP CZECH tak má 33 nových absolventů 1.technického stupně v dětské sebeobraně KAPAP KIDS. Gratulujeme všem úspěšným cvičencům.

Děkujeme tímto všem rodičům za podporu a pomoc, dětem za nasazení a bojovnost.

Sledujte nás a dejte nám LIKE

BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019

BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019 (1-2/6/2019)
BRDY: KAPAP BLADE CAMP 2019 (1-2/6/2019)

První červnový víkend (1-2/6/2019) byl ve znamení soustředění nožů pod názvem BLADE CAMP 2019. Obsahem bylo bojové vrhání předmětů, které realizovat můj dobrý přítel a skvělý lektor Martin Jung (Maťo). Druhou částí byl trénink boje a obrany proti noži, který vedl Michal Janoušek (Mike). 

Začali jsme v sobotu v 9h. na skautské základně „Na Dědku“, což je bývalá hájovna pod vrcholem Třemšín. Nejbližší vesnice je Roželov a nejbližší město Rožmitál pod Třemšínem (okres Příbram). 

Počasí vyšlo výtečně a mohli jsme celý víkend strávit venku. 
Začali jsme házením seker, nejprve mezi sebou, abychom vnímali vypuštění zbraně z ruky a ten druhý ji mohl chytit. Pak na cíl, abychom se trefili. Různě těžké a velké sekery se nám brzy staly kamarádkami a na konci kurzu už nebylo tak těžké sekeru hodit a zaseknout do špalku. 
Po sekerách přišlo na boj nůž proti noži pod vedením Mikea. Takže jsme se pořezali a pobodali, co hrdlo ráčilo. 
Závěr dopoledního programu byl v úvodu do házení nožů, což jsme nacvičovali s tzn. bo-shurikeny, což byli železné čtyřhrany s ostrou kalenou špicí. 
Tím skončil dopolední program a většina se přesunula na oběd do restaurace do Rožmitálu. 

Odpolední program pokračoval házením nožů a bo-shurikenů na cíl. Maťo nám zadíval různé pozice, vzdálenosti i metody házení a my jsme se snažili alespon trefit terč a zapíchnout vrhaný předmět. 
Závěr odpoledního cvičení byl pod vedením Mikea tréninkem primárních pohybů proti útoku nožem a následná aplikace obrany proti noži. Rozvíjeli jsme také sensitivitu vnímání útočníka s nožem. Tím byl odpolední program naplněn a zahájena večeře. 
Večer následoval večerní program, který byl založen na vrhání různých předmětů na cíle za šera, kdy se mění perspektiva vzdálenosti a odhad. 
Za mě mohu říci jen jedno – úžasný den. 

Neděle proběhla pouze dopoledne a to cvičením házení na cíl různými předměty v různých stresových situacích. Bylo to super. Blade camp 2019 předčil má očekávání. Výborná akce s výbornými a pohodovými instruktory, kteří nás opravdu něco naučili. Za mě jednička s hvězdičkou a těším se na další podobnou akci. Díky Mikovi za organizaci a výcvik a Maťovi za výcvik a péči.

Sledujte nás a dejte nám LIKE

Ukončení spolupráce s I.K.A.

Od 30.5.2019 byla ukončena spolupráce naší organizace s I.K.A. (International KAPAP Association) pod vedením Grand Mastera Moshe Galiska. KAPAP CZECH je tedy v současnosti nezávislá síť škol izraelské sebeobrany v ČR jejích hlavním trenérem je Ing. Michal Janoušek alias Instruktor Mike.

Z tohoto důvodu a hlavně z důvodu autorského práva a ochrany značky I.K.A., která je registrovanou značkou GM Moshe Galiska, jsme nuceni prekryt vsechna loga organizace I.K.A, tedy hlavně obrázek panáčka v kruhu na našich drezech! Od 1.6.2019 je ZAKÁZÁNO se tímto obrázkem kdekoliv prezentovat a to i na soukromých aktivitách, z kterých jsou pořizována fota či videa. Přečtením tohoto upozornění jste seznámení s nastalou situací a veškerá porušení tohoto jde za vaší osobou. Vedení organizace KAPAP CZECH plně respektuje autorské právo a zříká se odpovědnosti za protiprávni jednání svých členu. Porušeni tohoto zákona se trestá velmi vysokou pokutou a postupuje se k soudnimu rizeni, proto apeluji na dodržováni zákona.

Zde drobné osvětlení celé situace v historickém kontextu:

Hlavním představitelem I.K.A. je GM Moshe Galisko z Izraele. Na něho jsem se v roce 2008 skrze Tondu Grůzu a Ivana Spišiaka napojil s cílem studovat izraelskou sebeobranu Krav Maga – KAPAP. V červnu 2010 jsem v Bratislavě získal nejnižší mezinárodní instruktorský titul KAPAP – Level A, přímo z rukou Moshe Galiska.
V letech 2010-2015 jsem vybudoval neziskovou organizaci ČAKMK (Česká Asociace Krav Maga – KAPAP, z.s.). Díky úspěchu této organizace jsem získal v červnu 2015 nejvyšší technický titul Krav Maga – KAPAP z rukou Moshe Galiska a to titul MASTER TEACHER KAPAP, jako jediný instruktor KAPAP v ČR (což platí dodnes).

V lednu 2016 jsem nuceně předal ČAKMK do rukou svých instruktorů, neboť jsem musel nastoupit do vězení. Během mé nepřítomnosti se ČAKMK rozdělila na ČAKMK a Krav Maga – KAPAP Bohemia – obě podporované z Izraele Moshem.

Po mém návratu v září 2017 jsem s osobním požehnáním Moshe Galiska založil novou organizaci – KAPAP CZECH, která funguje dodnes. Dlouhodobě nebylo možné, aby v ČR fungovali 3 vzájemně si konkurující organizace KAPAP, na což jsem upozorňoval. V dubnu 2018 i 2019 jsem navštívil se svými žáky tradiční jarní soustředění v Izraeli, na osobní pozvání Mosheho. O ukončení možné spolupráce, zde nepadlo ani slovo z jeho strany. Ovšem poté, co jsme si pozvali do ČR TOP Instruktorku Avivit Cohen, která má jako žena nejvyšší technický titul v Krav Maga, došlo k ukončení spolupráce s KAPAP CZECH.

Já děkuji GM Moshe Galiskovi za jeho 10 let podpory a spolupráce. Život jde dál a my také. Každá věc má svůj přirozený vývoj. KAPAP CZECH se bude rozvíjet i nadále. Od září 2019 otvíráme nové lokality a posilujeme naší síť – naše vize zůstávají stále stejné – nabízet kvalitní izraelskou sebeobranu pro každého.

Sledujte nás a dejte nám LIKE