SVITAVY a JIHLAVA: Semináře KRAV MAGA & KAPAP

Účastnici semináře KRAV MAGA & KAPAP - Svitavy (16/2/2019)

Účastnici semináře KRAV MAGA & KAPAP – Svitavy (16/2/2019)

O víkendu 16.-17.2.2019 proběhly dva semináře dvou spolupracujících škol izraelské sebeobrany – KRAV MAGA IKF a KAPAP CZECH uspořádaly společné semináře ve Svitavách (16.2.) a v Jihlavě (17.2.).

Sobotního semináře ve Svitavách se zúčastnilo celkem 25 cvičenců, nedělního semináře v Jihlavě 15 lidiček.

Oba semináře byly tříhodinové a rozdělené na poloviny, kdy první půlku vedl Mike z KAPAP CZECH a zaměřoval se na úderovou techniku a obranu proti úderům neboli aplikace tvrdých krytů. Druhou polovinu seminářů vedl Roman Urbánek z KRAV MAGA IKF Czech republik, což je škola, která působí na Svitavsku. Ten se zaměřil na techniky napadení zezadu, škrcení a aplikace obrany proti ohrožování nožem.

Podle zpětné vazby se semináře velice líbily a určitě rádi budeme v obou regionech v této činnosti v budoucnu pokračovat, neboť zájemci v obou regionech o naše cvičení jsou.

Účastnici semináře KRAV MAGA & KAPAP - Jihlava (17/2/2019)

Účastnici semináře KRAV MAGA & KAPAP – Jihlava (17/2/2019)

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

Pozvánka na semináře KAPAP do SVITAV a JIHLAVY

Pozvánka na semináře Svitavy (16.2.) a Jihlava (17.2.)

Pozvánka na semináře Svitavy (16.2.) a Jihlava (17.2.)

V sobotu 16.2. a neděli 17.2. proběhnou dlouho očekávané semináře KRAV MAGA & KAPAP ve Svitavách a Jihlavě.

Obsahem bude:

  • techniky sebeobrany beze zbraně,
  • obrana proti úderům a kopům,
  • obrana proti ohrožení a útoku nožem.

Sebou stačí sportovní oblečení, boty do tělocvičny, pití a dobrou náladu. Kdo má suspenzor či tréninkový nůž, může sebou vzít také.

Registrace na akci najdete na http://www.kapap-czech.cz/?page_id=81

Za organizátora se na vás těší Roman Urbánek a Michal Janoušek alias Instruktor Mike (605/130057).

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

SEMINÁŘE KAPAP V HOŘOVICÍCH (10/2/2019)

HOŘOVICE: Kurz sebeobrany žen (10/2/2019)

HOŘOVICE: Kurz sebeobrany žen (10/2/2019)

V neděli 10.2.2019 proběhly v Hořovicích 3 skvělé semináře – seminář dětské sebeobrany (KAPAP KIDS), kurz ženské sebeobrany (KAPAP WOMAN) a seminář pro všechny KAPAP cvičence na téma STREET DEFENCE – základní techniky sebeobrany na ulici.

Celkem se zúčastnilo 53 lidiček ze 4 lokalit (Hořovice, Sedlčany, Příbram a Dobříš). Děkuji všem za super 5 hodin cvičení na sokolovně v Hořovicích.

Poznali jsme plno nových lidiček a jsem moc rád, že jsme rozvinuli zájem o naše cvičení v regionu. Takže se těšíme na další pokračování těchto seminářů v budoucnu. Díky všem za nasazení, zájem a pomoc s propagací naší lokality.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

PRAHA: Seminář KAPAP – Střelná zbraň (26/1/2019)

Účastníci semináře KAPAP Střelná zbraň v Praze (26/1/2019)

Účastníci semináře KAPAP Střelná zbraň v Praze (26/1/2019)

V sobotu 26.ledna proběhl první seminář KAPAP CZECH na Avalóka Praha v roce 2019.
Tématem byla tentokráte střelná zbraň – obrana proti ní, odzbrojení útočníka se střelnou zbraní a také použití pistole v sebeobraně.
Semináře se zúčastnilo krásných 11 cvičenců z Brna, Hradce Králové, Hořovic, Prahy, Slaného a Dobříše.
Probrali jsme veškerou obranu proti ohrožování pistolí ze všech stran z kontaktní vzdálenosti. Také použití pistole jako podpory pro různé údery. V poslední části jsme se zabývali principy bodyguardingu a použití střelné zbraně pro potřeby ochrany druhých v konceptu VIP Protection.
Děkuji tímto Mistru Josefu Mádlovi – Kodó za předání svých zkušeností a jeho vstupy. A všem účastníkům za skvělou atmosféru na semináři. Bylo to moc fajn a super. A těšíme se na další pražský seminář v neděli 3.3.2019 opět v tradiční čase 10-13h.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny

ZÁPADOČESKÁ TOUR (19-20/1/2019)

Západočeská TOUR (19-20/1/2019)

Západočeská TOUR (19-20/1/2019)

Třetí víkend v lednu proběhla západočeská tour po lokalitách SLANÝ – LOUNY – KLÁŠTEREC – CHEB – PLZEŇ.
Ve SLANÉM jsme se v 12 lidech věnovali základům boje nožem, což bylo zakončeno na závěr sparringy.
V LOUNECH proběhl přípravný zkouškový / opakovací seminář pro jarní či letní zkoušky základního levelu. Opět 12 bojovníků a bojovnic a někteří svými výkony mile překvapili.
Závěr soboty patřil semináři Kapap Security v KLÁŠTERCI. Zde se povedlo v 10 lidech lámaly ruce v pákách a zajišťoval se agresor.
Nedělní dopoledne strávené v CHEBU také na opakovacím semináři znalostí na zkoušky. Účast nám bohužel narušily mimořádné útěky do práce či nemoci, takže z 12 lidiček nakonec v 7. Přesto velice příjemné pocvičeníčko.
Uzavření tour proběhlo v PLZNI v neděli odpoledne seminářem Ozbrojeného útoku, takže jsme si hráli s nožíky a pistolkami a odzbrojovali útočníka.
Celkem se tedy 5 seminářů zúčastnilo 49 členů a odcvičilo se 10,5 hodiny výcviků. Děkuji všem za účast a těším se na další tour po severozápadě ČR.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny

PŘÍBRAM: Kurz sebeobrany žen (13/1/2019)

PŘÍBRAM: Kurz sebeobrany žen (13/1/2019)

PŘÍBRAM: Kurz sebeobrany žen (13/1/2019)

Dne 13.ledna proběhl první letošní seminář sebeobrany pro ženy, který se konal v Boxerně příbramského Křižáku. Kurz organizovala skupina KAPAP CZECH, která v Příbrami trénuje izraelskou sebeobranu.
Na kurzu se sešlo 50 účastnic, kterým není lhostejná jejich bezpečnost a chtějí se umět bránit. Základem ženské sebeobrany je zejména prevence, tedy sledovat okolí a udržování svého osobního prostoru. V případě napadení je důležité se útočníka, co nejrychleji zbavit a rychle utéct do bezpečí.
Na úvod jsme si ukázali, jak je jednoduché někomu nečekaně ublížit, když agresor ví jak. Poté jsme se pustili do základů – jak se správně postavit, jak si chránit hlavu, jak efektivně kopat či bouchat. V našem snažení nám pomáhali zkušení instruktoři a instruktorky.
Pro účely obrany jsme se naučili několik základních technik – obranu proti úchopu, škrcení, atd. Na závěr jsme si naučené techniky vyzkoušeli v malých skupinkách mezi sebou. Podle ohlasů se kurz líbil a v březnu 2019 chystáme pokračování.

(Autor: Jitka Janoušková)

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

DOBŘÍŠ: Lednový kurz sebeobrany žen – sexuální ataky (6/1/2019)

4.kurz sebeobrana pro ženy na Dobříši (6/1/2019)

4.kurz sebeobrana pro ženy na Dobříši (6/1/2019)

V lednu proběhl 4.kurz sebeobrany žen v našem centru na Dobříši. Zúčastnilo se možné kapacitní maximum – celých 20 žen a dívek.
Obsahem kurzu byly sexuální ataky, tj. typické situace, když je žena napadena jako sexuální objekt s cílem dosáhnout pohlavního aktu násilím.
Začali jsme útoky a obtěžováním ve stoji, poté jsme se posunuli na zem a naučili se základy boje na zemi, vyzkoušeli typické situace, ke kterých může docházet.
Zdůraznili jsme, že základním principem je vždy prevence a udržení dostatečné vzdálenosti mezi útočníkem a obětí. Pokud se to nepovede, je nutné použití rychlých a jednoduchých technik, které následuje útěk.
Věříme, že se kurz líbil, o čemž ostatně svědčí nemalý zájem účastnic i o řádné tréninky. Takže se těšíme na setkání, ať už na trénincích či únorovém kurzu na Dobříši, který se koná 3.2.2019.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

PF 2019

PF 2019

PF 2019

Úspěšný vstup do Nového roku 2019, hodně štěstí, lásky a zdraví v osobním životě a plno nepomarněných příležitostí a super zážitků a zkušeností přejeme všem cvičencům, trenérům i našim sympatizantům MIKE & JITUŠ a celý Instruktorský tým KAPAP CZECH.

Děkuji také tímto všem, za skvělý rok 2018 – povedlo se plno úžasných věcí a akcí. Proběhlo 89 seminářů a 3 několikadenní soustředění. Rok končíme v počtu více jak 400 řádných členů v 15 lokalitách ČR. A věřím, že v roce 2019 na tyto úspěchy znovu navážeme a budeme v nich pokračovat. Díky všem, přátelé.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

PŘÍBRAM: Sváteční seminář KAPAP (29/12/2018)

Sváteční seminář Příbram (29/12/2018)

Sváteční seminář Příbram (29/12/2018)

Posledním seminářem roku 2018 byl tradičně otevřený technický seminář KAPAP pro všechny na Boxerně v Příbrami. Nakonec se sešlo krásných 19 účastníků ze 7 lokalit KAPAP CZECH (Dobříš, Cheb, Louny, Příbram, Sedlčany, Písek a Hořovice).

Obsahově jsme se zaměřili na ne-úplně tradiční aplikace a techniky, které ovšem do metodiky KAPAP také patří. Dle ohlasů věřím, že se účastníkům seminář líbil, což je super.

Děkuji za účast a nasazení, přátelé. Těší mě, že se naše řady stále rozrůstají. A přeji, abychom všichni vstoupili tou správnou nohou do roku 2019.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

BRNO: Sváteční seminář KAPAP (28/12/2018)

Sváteční seminář BRNO (28/12/2018)

Sváteční seminář BRNO (28/12/2018)

V pátek 28.12.2018 proběhl sváteční seminář KAPAP pro moravské cvičence v zápasnické tělocvičně v Brně.
Seminář byl zaměřený technicky, tak aby si všichni ze cvičení odnesli maximum bojové techniky. Ačkoliv, díky vytíženosti tělocvičny, byl seminář pouze dvouhodinový, užili jsme si jej do poslední minuty.
Akce se zúčastnili cvičenci z Brna, Uherského Hradiště, Ostravy a Vysočiny. Děkuji všem za nasazení a aktivitu. Myslím, že to byl velice povedený seminář.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povoleny