Ukončení spolupráce s I.K.A.

Od 30.5.2019 byla ukončena spolupráce naší organizace s I.K.A. (International KAPAP Association) pod vedením Grand Mastera Moshe Galiska. KAPAP CZECH je tedy v současnosti nezávislá síť škol izraelské sebeobrany v ČR jejích hlavním trenérem je Ing. Michal Janoušek alias Instruktor Mike.

Z tohoto důvodu a hlavně z důvodu autorského práva a ochrany značky I.K.A., která je registrovanou značkou GM Moshe Galiska, jsme nuceni prekryt vsechna loga organizace I.K.A, tedy hlavně obrázek panáčka v kruhu na našich drezech! Od 1.6.2019 je ZAKÁZÁNO se tímto obrázkem kdekoliv prezentovat a to i na soukromých aktivitách, z kterých jsou pořizována fota či videa. Přečtením tohoto upozornění jste seznámení s nastalou situací a veškerá porušení tohoto jde za vaší osobou. Vedení organizace KAPAP CZECH plně respektuje autorské právo a zříká se odpovědnosti za protiprávni jednání svých členu. Porušeni tohoto zákona se trestá velmi vysokou pokutou a postupuje se k soudnimu rizeni, proto apeluji na dodržováni zákona.

Zde drobné osvětlení celé situace v historickém kontextu:

Hlavním představitelem I.K.A. je GM Moshe Galisko z Izraele. Na něho jsem se v roce 2008 skrze Tondu Grůzu a Ivana Spišiaka napojil s cílem studovat izraelskou sebeobranu Krav Maga – KAPAP. V červnu 2010 jsem v Bratislavě získal nejnižší mezinárodní instruktorský titul KAPAP – Level A, přímo z rukou Moshe Galiska.
V letech 2010-2015 jsem vybudoval neziskovou organizaci ČAKMK (Česká Asociace Krav Maga – KAPAP, z.s.). Díky úspěchu této organizace jsem získal v červnu 2015 nejvyšší technický titul Krav Maga – KAPAP z rukou Moshe Galiska a to titul MASTER TEACHER KAPAP, jako jediný instruktor KAPAP v ČR (což platí dodnes).

V lednu 2016 jsem nuceně předal ČAKMK do rukou svých instruktorů, neboť jsem musel nastoupit do vězení. Během mé nepřítomnosti se ČAKMK rozdělila na ČAKMK a Krav Maga – KAPAP Bohemia – obě podporované z Izraele Moshem.

Po mém návratu v září 2017 jsem s osobním požehnáním Moshe Galiska založil novou organizaci – KAPAP CZECH, která funguje dodnes. Dlouhodobě nebylo možné, aby v ČR fungovali 3 vzájemně si konkurující organizace KAPAP, na což jsem upozorňoval. V dubnu 2018 i 2019 jsem navštívil se svými žáky tradiční jarní soustředění v Izraeli, na osobní pozvání Mosheho. O ukončení možné spolupráce, zde nepadlo ani slovo z jeho strany. Ovšem poté, co jsme si pozvali do ČR TOP Instruktorku Avivit Cohen, která má jako žena nejvyšší technický titul v Krav Maga, došlo k ukončení spolupráce s KAPAP CZECH.

Já děkuji GM Moshe Galiskovi za jeho 10 let podpory a spolupráce. Život jde dál a my také. Každá věc má svůj přirozený vývoj. KAPAP CZECH se bude rozvíjet i nadále. Od září 2019 otvíráme nové lokality a posilujeme naší síť – naše vize zůstávají stále stejné – nabízet kvalitní izraelskou sebeobranu pro každého.

Luxusní jarní KAPAP soustředění – KOŽLANY 2019

Úspěšní absolventi technických zkoušek (26/5/2019)
Úspěšní absolventi technických zkoušek (26/5/2019)

Poslední květnový víkend (24-26/5/2019) proběhlo tradiční jarní KAPAP soustředění v západočeských Kožlanech (okres Plzeň-sever).

Víkendového campu se zúčastnilo 35 cvičenců z téměř všech lokalit KAPAP CZECH. Čekalo nás 10 hodin nabitých tréninků a výcviků. Účastníci si vyzkoušeli „izraelskou stezku odvahy“ a plno dalších novinek a zajímavostí v našem výcviku.

Prodiskutovali jsme budoucnost a nejbližší velké akce, které připravujeme. Pobavili jsme se, poznali a hodně nasmáli. Prostě klasický pohodový camp výborných lidiček naší skvělé KAPAP CZECH.

A třešničkou na dortu bylo úspěšné splnění technických zkoušek u 17 našich cvičenců i trenérů. Děkujeme všem za maximální nasazení, skvělou zábavu a pohodový víkend v krásném prostředí Rekreačního střediska Kožlany.

Účastníci jarního KAPAP campu Kožlany (26/5/2019)
Účastníci jarního KAPAP campu Kožlany (26/5/2019)

Prezentace hradecké skupina KAPAP na Klenot Cupu 2019

Prezentace KAPAP CZECH v Hradci Králové (18/5/2019)
Prezentace KAPAP CZECH v Hradci Králové (18/5/2019)

V sobotu 18.5.2019 se na Masarykové náměstí v Hradci Králové konal Klenot Cup, což je turnaj v basketu 3×3 (kdysi se nazýval nesprávně streetball – basket na jeden koš), který hostil týmy z Česka, Slovenska, Polska i Bosny a Hercegoviny. Naše hradecká skupina prezentovala naší sebeobranu KAPAP CZECH skrze dynamické ukázky mezi jednotlivými zápasy finálové skupiny. Díky tomu vidělo každou ukázku několik desítek lidiček. Děkujeme tímto jedinečné spolupráci a nabídce ze strany organizátorů i všem cvičencům Hradecké skupiny, která se takto skvěle prezentovala. Díky přátelé, jen tak dál.

DOBŘÍŠ: Propagace KAPAP CZECH na Májových slavnostech (18/5/2019)

DOBŘÍŠ: Propagace KAPAP CZECH na Májových slavnostech (18/5/2019)
DOBŘÍŠ: Propagace KAPAP CZECH na Májových slavnostech (18/5/2019)

V sobotu 18.května 2019 se konali ve středočeské Dobříši tradiční městské slavnosti, které se nazývají „Májové“. A jelikož se zde prezentují všechny neziskovky a sportovní oddíly z Dobříšska a okolí, KAPAP CZECH zde nemohl chybět.
Stánek jsme měli postavený od 12:50 do 16:15 na dětském hřišti u kina, vedle ostatních dětských organizací. Z toho důvodu k nám zavítali především lidé, kteří měli zájem o sebeobrany pro své děti. Na stánku byl Mike, jeho syn Ondrášek a Monika a Vláďa. Poslední hodinku dorazil a pomohl i místní cvičenec David. A zájemců bylo hodně, v poslední hodině dokonce se stávalo, že jsme mluvili všichni, každý s někým, kdo se zajímal o výcvik.
Akci hodnotíme velice pozitivně. KAPAP CZECH opět ukázal, že má na Dobříši své nezanedbatelné místo a těšíme se na plno lidiček, kteří dorazí na naše tréninky či nábory – ať už dětí, mládeže, dospěláků, žen či seniorů. Všichni jsou vítáni.