Ukončení spolupráce s I.K.A.

Od 30.5.2019 byla ukončena spolupráce naší organizace s I.K.A. (International KAPAP Association) pod vedením Grand Mastera Moshe Galiska. KAPAP CZECH je tedy v současnosti nezávislá síť škol izraelské sebeobrany v ČR jejích hlavním trenérem je Ing. Michal Janoušek alias Instruktor Mike.

Z tohoto důvodu a hlavně z důvodu autorského práva a ochrany značky I.K.A., která je registrovanou značkou GM Moshe Galiska, jsme nuceni prekryt vsechna loga organizace I.K.A, tedy hlavně obrázek panáčka v kruhu na našich drezech! Od 1.6.2019 je ZAKÁZÁNO se tímto obrázkem kdekoliv prezentovat a to i na soukromých aktivitách, z kterých jsou pořizována fota či videa. Přečtením tohoto upozornění jste seznámení s nastalou situací a veškerá porušení tohoto jde za vaší osobou. Vedení organizace KAPAP CZECH plně respektuje autorské právo a zříká se odpovědnosti za protiprávni jednání svých členu. Porušeni tohoto zákona se trestá velmi vysokou pokutou a postupuje se k soudnimu rizeni, proto apeluji na dodržováni zákona.

Zde drobné osvětlení celé situace v historickém kontextu:

Hlavním představitelem I.K.A. je GM Moshe Galisko z Izraele. Na něho jsem se v roce 2008 skrze Tondu Grůzu a Ivana Spišiaka napojil s cílem studovat izraelskou sebeobranu Krav Maga – KAPAP. V červnu 2010 jsem v Bratislavě získal nejnižší mezinárodní instruktorský titul KAPAP – Level A, přímo z rukou Moshe Galiska.
V letech 2010-2015 jsem vybudoval neziskovou organizaci ČAKMK (Česká Asociace Krav Maga – KAPAP, z.s.). Díky úspěchu této organizace jsem získal v červnu 2015 nejvyšší technický titul Krav Maga – KAPAP z rukou Moshe Galiska a to titul MASTER TEACHER KAPAP, jako jediný instruktor KAPAP v ČR (což platí dodnes).

V lednu 2016 jsem nuceně předal ČAKMK do rukou svých instruktorů, neboť jsem musel nastoupit do vězení. Během mé nepřítomnosti se ČAKMK rozdělila na ČAKMK a Krav Maga – KAPAP Bohemia – obě podporované z Izraele Moshem.

Po mém návratu v září 2017 jsem s osobním požehnáním Moshe Galiska založil novou organizaci – KAPAP CZECH, která funguje dodnes. Dlouhodobě nebylo možné, aby v ČR fungovali 3 vzájemně si konkurující organizace KAPAP, na což jsem upozorňoval. V dubnu 2018 i 2019 jsem navštívil se svými žáky tradiční jarní soustředění v Izraeli, na osobní pozvání Mosheho. O ukončení možné spolupráce, zde nepadlo ani slovo z jeho strany. Ovšem poté, co jsme si pozvali do ČR TOP Instruktorku Avivit Cohen, která má jako žena nejvyšší technický titul v Krav Maga, došlo k ukončení spolupráce s KAPAP CZECH.

Já děkuji GM Moshe Galiskovi za jeho 10 let podpory a spolupráce. Život jde dál a my také. Každá věc má svůj přirozený vývoj. KAPAP CZECH se bude rozvíjet i nadále. Od září 2019 otvíráme nové lokality a posilujeme naší síť – naše vize zůstávají stále stejné – nabízet kvalitní izraelskou sebeobranu pro každého.

Sledujte nás a dejte nám LIKE