Kompenzace poplatku za koronapauzu

Jelikož se na nás obracíte s dotazy, jak budeme řešit nucenou pauzu v rámci výcviku, způsobenou epidemií koronaviru, zde je naše oficiální vyjádření.

V důsledku koronavirové pauzy nebylo možné provozovat pravidelné tréninky. Bohužel, náklady v podobě nájmů a energií za pronájmy cvičebních prostor a další provozní náklady a služby nám šly dál, stejně jako všem podnikatelům, kteří museli zavřít provozovny.

Na nemožnost realizace pravidelných tréninků jsme zareagovali spuštěním video-tréninků na našem Youtube kanálu KAPAP CZECH (https://www.youtube.com/channel/UC91rRqWl-3QSucfsTFadZqQ), tak abyste mohli trénovat doma či jinde v izolaci.

Proto jsme po důkladné kalkulaci a zvážení dospěli k závěru, že pro všechny naše cvičence bude kompenzační sleva na platbu dalšího pololetí ve výši 20% z ceny pololetního členského poplatku.

Věřím, že nám tento krok pomůže všem a budeme i nadále společnými silami budovat silnou celorepublikovou organizaci KAPAP CZECH.

S pozdravem
Instruktor Mike

KAPAP v ČR již 10 let

Izraelská sebeobrana KRAV MAGA & KAPAP slaví v ČR již 10 roků svého fungování.

Vše začalo v sobotu 1.5.2010, kdy v Brně proběhl první seminář s Moshe Galiskem. Tehdy jej pozvali zakladatelé neziskové organizace „Česká Asociace Krav Maga a KAPAP“, o.s. – pánové Antonín Grůza a Miloš Tupý. Ti se s Mistrem Galiskem seznámili na Slovensku v Bratislavě, kam jej zvala slovenská ikona Karate – Ivan Spišiak.

A tak se začala psát historie KAPAP v ČR. Na tento seminář s Moshe Galiskem jsme navázali o 2 roky později seminářem v Praze (11.-13.5.2012), ale to je už jiná historie.

Moshe Galisko je spoluzakladatelem organizace I.K.A. (International KAPAP Association), kterou vroce 1999 založil spolu se svým otcem Havivem Galiskem. I.K.A. dokázala za posledních 21 let působit všude po světě – od zemí Latinské Ameriky, přes USA, Japonsko, Asii až po Evropu, kde má největší zastoupení. Nejméně poboček má přirozeně v Africe, kde ovšem působí někteří bývalý instruktoři Moshe Galiska jako např. střelecký instruktor Raffi Bitton, který cvičí v JARu.

Od roku 2010 zakořenil KAPAP i v ČR, kde má silnou členskou základnu.

PŘÍBRAM-MILEVSKO-DOBŘÍŠ – sobotní skvělé semináře (16/5/2020)

V sobotu 16.5.2020 proběhly první semináře pro naše cvičence po koronapauze.

Vše jsme zahájili opakovacím seminářem typizovaných technik pro závěrečné zkoušky KAPAP Level 1 na Boxerně v Příbrami. Zúčastnilo se 8 cvičenců – 4 ženy a 4 muži. Seminář jsme si skvěle užili a věřím, že všichni si z něj odnesli maximum.

Pohodová atmosféra se přesunula i do jihočeského Milevska, kde jsme v 13.00 zahajovali v parku outdoor seminář URBAN COMBAT. Tento koncept pracuje s tím, že cvičíme napadení v reálném prostředí. Park splnil svůj účel a zabojovali zde společně cvičenci z Příbrami, Písku, Milevska, Tábora i Hradce Králové. Celkový počet 15 bojovníků a bojovnic byl super a já všem děkuji za nasazení a výdrž v tomto netradičním venkovním semináři.

Den jsme uzavřeli dvouhodinovým seminářem KAPAP SECURITY na Dobříši, kde dorazilo 7 lidiček, kteří měli chuť, čas a náladu si lámat ruce, zápěstí a lokty v pákách. I zde vládla uvolněná a pohodová atmosféra a díky přístupu všech, jsme probrali dokonce víc, než byl plán.

Celkově hodnotím semináře jako velice povedené a těším se na další takové. Bylo mi ctí přátelé, že jste dorazili a zamakali. Díky všem 30 cvičencům z lokalit Dobříš, Hořovice, Hradec Králové, Milevsko, Písek a Plzeň, kteří se zúčastnili. Super práce pro všechny. Díky.

KAPAP CZECH hlásí návrat k běžnému (před-koronovému) provozu tréninků a seminářů

Zdravíme všechny cvičence. Hlásíme, že od 11.5.2020 přecházíme plně na BĚŽNÝ PROVOZ našich tréninků pro dospělé a od 13.5.2020 obnovujeme v původním rozsahu i tréninky dětské sebeobrany (KAPAP KIDS).

Sice v Hořovicích a Sedlčanech nemáme ještě k dispozici tělocvičny pro dětskou sebeobranu, takže to řešíme, ale věříme, že se s pronajímateli nějak dohodneme a brzy rozjedeme i tyto lokality.

Děkujeme všem za podporu a těším se na setkání na nějakém našem tréninku nebo semináři (na ty se hlaste zde: http://www.kapap-czech.cz/?page_id=81 ).

Díky přátelé.
Instruktor Mike

Tréninky KAPAP CZECH znovu obnoveny

Se začátkem května 2020 dochází k postupnému rozvolňování protiepidemiologických opatření COVID-19. Díky tomu postupně zahajujeme na jednotlivých lokalitách výcviky pro dospělé – aktuálně ve formě venkovních tréninků, kde jsou opatření mnohem méně striktní, než při trénincích uvnitř.

Aktuální situace na lokalitách je následující:

  • OD KONCE DUBNA FUNGUJÍ TRÉNINKY:
    • Dobříš, Písek, Příbram, Sedlčany
  • OD 4.5. STARTUJÍ:
    • Hořovice, Chomutov, Cheb, Louny, Slaný
  • OD 11.5. STARTUJÍ:
    • Brno, Hradec Králové, Milevsko, Plzeň

Trénink dětské sebeobrany KAPAP KIDS budou postupně otevírány po 11.5.2020 dle možností využití nasmlouvaných pronájmů, tak aby se dalo cvičit uvnitř/v tělocvičně. U dětských tréninků budou zachovány dny i časy tréninků, tak jako to bylo před korona-pauzou. O spouštění a případných změnách či omezeních vás budeme informovat po jednotlivých lokalitách. Děkujeme za pochopení.

Ilustrační fotografie tréninku KAPAP venku (Písek 2020)
Ilustrační fotografie tréninku KAPAP venku (Písek 2020)