Restart lokality KAPAP CHEB (26/1/2022)

Ve středu 26.1.2022 proběhl restart lokality CHEB, kterou jsme byli nuceni díky covid situaci na konci října 2021 zavřít. Po téměř čtvrtletní pauze tedy znovu lokalitu ve 32tisícovém městě otvíráme a těšíme se naše staré i nové zájemce o cvičení.

Restart proběhl za přítomnosti hlavního trenéra. I přes mnoho karantén a omluv ze všech stran, jsme se sešli v krásném počtu 6 cvičenců a zamakali jsme.

Lokalitu CHEB, stejně jako nově otevřenou lokalitu MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, si pod svá trenérská křídla vezme osvědčený chebský trenér Michal Maršoun. Díky za to, Míšo. Takže KAPAP CZECH opět rozjíždí, tentokráte ve dvojnásobném rozsahu, činnost na západě Čech. Super práce všem zainteresovaných, přátelé.

CHEB: Náborový trénink KAPAP CZECH (26/1/2022)
CHEB: Náborový trénink KAPAP CZECH (26/1/2022)

Východočeská KAPAP tour 2022

Třetí lednový víkend byl ve znamení brutální akce – Východočeské KAPAP tour, v níž bylo vyplánováno celkem 9 seminářů v 8 městech Hradeckého kraje a Kutnohorska a Nymburska.

Celá trasa začala v sobotu 22/1/2022 dopoledním seminářem KAPAP v Jaroměři. Odtud naše kroky směřovali do okresního Náchoda, kde jsme se setkali i s Trutnovskými Aikidisty a dalšími bojovníky. Poté jsme zamířili do kulturního Nového Města nad Metují, kde se bohužel z registrovaných účastníků všichni díky karanténám odhlásili. Předposlední sobotní seminář proběhl v sokolovně v Kostelci nad Orlicí, kde se opět sešla příjemná společnost. A závěr soboty patřil Kurz sebeobrany žen v Hradci Králové, kde došlo 13 úžasných bojovnic.

Východočeská KAPAP tour 2022 (22/1/22)
Východočeská KAPAP tour 2022 (22/1/22)

V neděli jsme začali seminářem pro Hradeckou skupinu, která opět zdecimována nemocemi dorazila ve počtu skalního jádra cvičenců. I přesto jsme si to velice dobře užili. Následoval přesun do středočeské Čáslavi, kde se náš KAPAP prezentoval poprvé ve své historii. Přesun do vedlejší okresní Kutné Hory, kde budujeme lokalitu, byl předposledním seminářem. A celá neděle, i tour, se uzavřeli na příjemném semináříku v Milovicích.

Akce velice povedená, nakonec i přes složitou covidovou situaci dorazilo na 8 seminářů celkem 57 cvičenců (z 90 regnutých). Takže tuto tour považujeme za velký úspěch. A těšíme se, až jí zase někdy na jaře zopakujeme. Díky za účast a nasazení všem.

Východočeská KAPAP tour 2022 (23/1/22)
Východočeská KAPAP tour 2022 (23/1/22)

Nedělní semináře SLANÝ a ZLÍN (16/1/22)

V neděli 16.1.2022 proběhly dva semináře KAPAP CZECH – ve Slaném a ve Zlíně.

Seminář ve Slaném byl pod vedením místních instruktorů Petra a Míry, kteří se zaměřili na STREET DEFENCE a přechod ze statiky do dynamiky. Semináře se zúčastnilo 22 cvičenců z lokality Slaný, Louny, Chomutov a Písek. Takže velice úspěšný seminářík.

SLANÝ: Seminář KAPAP STREET DEFENCE (16/1/2022)
SLANÝ: Seminář KAPAP STREET DEFENCE (16/1/2022)

Ve Zlíně proběhl seminář pod vedením hlavního instruktora Mika, který byl zaměřený na trénink KAPAP SECURITY. Takže práce na zajištění útočníka, nasazování základních pák a jejich aplikace se spojení s napadením.

Zde se zúčastnilo nakonec 8 bojovníků z lokalit Slavičín, Zlín a Ostrava. Super cvičení a děkujeme za účast a nasazení všem. Jen příště musíme cvičit kapku déle, aby se vyplatilo jezdit takové dálky. Ale super – na Valašsku nám roste skvělá partička.

ZLÍN: Seminář KAPAP SECURITY (16/1/2022)
ZLÍN: Seminář KAPAP SECURITY (16/1/2022)

KAPAP CZECH na semináři v Ostravě (15/1/22)

V sobotu 15.1.2022 jsme byli pozvaní od našeho ostravského partnera Dušana Vavrečky, mimochodem prvního človíčka, který mi v roce 2007 řekl, že studuje v Polsku, tehdy ještě neznámou izraelskou sebeobranu Krav Maga, na seminář OBRANA ÚTOKU NOŽEM pod vedením polského instruktora Mateusze Orczykowského.

Dorazili jsme včas, ale díky ledovce na polské straně Slezska jsme začali se zpožděním. Mateusz rozjel seminář v reálném prostředí suterénní chodby v Trojhalí, kde Dušanova škola sídlí.

Seminář byl dynamický, smysluplný a výživný. Poláci nejsou žádná ořezávátka a s Mateuszem dorazila necelá desítka jeho polských cvičenců. Z naší strany bylo stejné množství Čechů a Moraváků – takže to bylo i zajímavé porovnání přístupů a toho, co máme natrénováno.

Osobně si dovolím tvrdit, že naši cvičenci v tomto porovnání uspěli a řízenou agresí i technikou jsme se Polákům vyrovnali.

Seminář byl velice inspirativní a já děkuji za pozvání od Dušana a těším se na další spolupráci.

Terminy KAPAP campů pro jaro a léto

Máme tu rok 2022 a s ním i termíny pro naše jarní a letní soustředění.

KAPAP CZECH se snaží dělat 4 víkendová soustředění do roka – jarní, letní, podzimní a zimní. Přičemž letní camp je týdenní, ale rozdělené na půlky – první půlka pro BASIC cvičence a druhá pro ADVANCE cvičence & TRENÉRY.

Zimní soustředění, které se koná poslední víkend v lednu 2022 proběhne ve sportovní hale v BOROTÍNĚ (okres Tábor).

Přelom dubna a května – konkrétně pátek 29.4. až neděle 1.5.2022, proběhne tradiční jarní camp na rekreačním středisku U Vožeháku vedle západočeských KOŽLAN, rodiště prezidenta Edvarda Beneše.

Letní soustředění proběhne opět první týden v srpnu na SMILOVÝCH HORÁCH. Tradičně od PO 1.8. do ČT 4.8. proběhne BASIC CAMP, ve ČT 4.8. dopoledne zkoušky a od čtvrtečního odpoledne začíná ADVANCE camp společným slaďovacím seminářem pro všechny účastníky. A pátek 5.8. až neděle 7.8. budeme řádit s ADVANCE & TRENÉRY.

Podzimní camp proběhne na Vysočině či Brněnsku během října 2022. Termín a místo upřesníme během jara.

Termíny KAPAP CAMPU 2022 - jaro & léto
Termíny KAPAP CAMPU 2022 – jaro & léto