Letní camp KAPAP CZECH se blíží

Pozvánka na Letní camp 2018
Pozvánka na Letní camp 2018

Již ve čtvrtek 5.července 2018 odstartuje na Boxerně v Příbrami náš jedinečný letní camp KAPAP CZECH, který je otevřený pro všechny naše cvičence a členy, ale i zájemce z jiných klubů bojových umění či zájemce z řad veřejnosti.

Registrace, která je podmínkou campu je možné udělat zde: http://www.kapap-czech.cz/?page_id=81

Čekají vás netradiční témata jako Street Grappling, Tlakové body nebo Boj proti více protivníkům (Multiple attackers). Nezapomene samozřejmě ani na tradiční zbraňové systémy – budeme pracovat s pistolí, nože či tyčí / teleskopem.

Všichni jste vítáni, takže se registrujte a doražte. Užijeme si to společně.

ZŠ Hostomice také poznala projekt Mazaně proti šikaně

Realizace výuky v projektu Mazaně proti šikaně na ZŠ Hostomice (26/6/2018)
Realizace výuky v projektu Mazaně proti šikaně na ZŠ Hostomice (26/6/2018)

V úterý 26.6.2018 jsme byli pozváni prezentovat a proškolit v projektu Mazaně proti šikaně 3.-5.ročníky na ZŠ Hostomice pod Brdy (okres Beroun).

Během 4 vyučovacích hodin jsme proškolili 4 třídy. Malý počet účastníků byl ideální, protože jsme se jim mohli věnovat více individuálně.

S dětmi jsme stihli probrat teorii šikany, principy prevence před šikanou a jak z ní ven. A pak také praktické cvičení založené z poloviny na pohybovém rozvoji školáků a z poloviny na cvičení správných sebeobranných technik a reakcí. Každá třída stihla jiný rozsah, ale prakticky jsme zvládli – principy přilby, principy deeskalace konfliktu, obranu proti úchopu, princip STŮJ, obranu proti škrcení, obranu proti napadení údery a obranu proti úchopům za obě ruce či obouručnímu úchopu jedné ruky.

A dokonce jsme v pátých ročnícich potkali naše bývalé dětské cvičence z Dobříše. Děkujeme za pozvání od paní učitelky Vladykové a těšíme se na další spolupráci v této oblasti v dalším školním roce.

Originál článku: http://www.mazaneprotisikane.cz/index-1/zs-hostomice-take-poznali-projekt-mazane-proti-sikane/

Mazaně proti šikaně v Akčním plánu 2018 města Dobříše

Díky podpoře radnice, byl od ledna 2018 přizván do komise prevence kriminality města Dobříše, i hlavní instruktor a aktivní dobříšský občan – Ing. Michal Janoušek (Mike), kterému se povedlo do Akčního plánu prevence kriminality města Dobříše pro rok 2018 prosadit celkem tři, městem podporované a financované, projekty sebeobrany:

  1. Mazaně proti šikaně – pro školy na Dobříšsku
  2. Sebeobrana pro ženy – podpora pravidelných kurzů sebeobrany
  3. Sebeobrana pro seniory – cyklus preventivních přednášek

Vše bude realizuje a garantuje právě Instruktor Mike a jeho trenéři. Zatím se povedlo realizovat Mazaně proti šikaně na 2.ZŠ Dobříš s maximální spokojeností všech aktérů. Věříme, že díky této podpoře, budeme moci s městem Dobříš ještě dlouho efektivně spolupracovat. Děkujeme za podporu.

Zde je Akční plán prevence kriminality pro rok 2018 v plném znění: http://www.mestodobris.cz/akcni-plan-prevence-kriminality-mesta-dobrise-na-rok-2018/d-474835

Seminář s Avivit Cohen v Rakousku (22-24/6/2018)

Seminář s Avivit Cohen v Rakousku (22-24/6/2018)
Seminář s Avivit Cohen v Rakousku (22-24/6/2018)

Poslední červnový víkend probíhal v Rakousku seminář v Avivit Cohenovou, izraelskou první dámou Krav Maga. Výcvik se konal v malebném městečku Judenburg ve Středním Rakousku, celých 800 m.n.m., v samém srdci Alp.

Výcvik byl zahájen již v pátek 22.6 v poledne, takže jsme museli vyrazit v 6h. ráno z Dobříše a cesta na místo nám trvala 5,5h. (375 km). Před polednem jsme dorazili, převlékli se a hned vyrazili na trénink. Vzhledem ke krásnému počasí, probíhal seminář celé 3 dny venku.

Páteční trénink s Avivit byl zaměřen na základní pohybové koncepty – trénovali jsme úderové kombinace, základní kopy a jejich možné kombinace – vše v pohybu a za pohybu.

Sobotní dopolední výcvik byl pod vedením rakouského trenéra ju-jutsu, který s námi udělal 3hodinovou na „nalejvárnu“ dvou desítek aplikací sebeobrany s policejní tonfou, která je v německy mluvících zemích stále velice oblíbenou zbraní, na rozdíl od ČR, kde jí vytlačili teleskopické obušky.

Sobotní odpolední výcvik byl pod vedením různých účastnících se trenérů. Začala Kathy Krocker z Německa, která udělala rozcvičku a probrala s námi obranu proti obejmutí dle principů Krav Maga. Následovalo pár technik v podání našeho hostitele, instruktora Krav Maga Murtal – Fabiána Safty. Poté prezentoval tým České Asociace Krav Maga – Kapap, z.s. pod vedením Instruktora Filipa Hanzlíka (Dragon) obranu proti tyčím dle filipínského konceptu Puňo Mano. Následoval výcvik Kickboxu pod vedením místního trenéra a vše zakončil výcvik KAPAP CZECH, kdy jsme ukázali několik aplikací tlakových bodů pod vedením Instruktora Michal Janouška (Mike). Vše v příjemné, přátelské atmosféře otevřeného semináře. Díky za tuto možnost.

Sobotní večer jsme zakončili ve barbecue party, takže jsme si dali klobásky, steaky a plno dobrého jídla a pití. Stmelení úplně maximální.

Neděle byla opět zcela v režii Avivit. Cvičili jsme od 9h. dopoledne až do 14h. Obsahem tréninku bylo jak seznámení se s herními motivy dětské sebeobrany, tak cvičení technik sebeobrany bez zbraně, tak i obrana proti tyčím a proti dvěma protivníkům.

Celkově hodnotíme tento seminář jako velice pozitivní. Navázali jsme nové kontakty, zacvičili si nově věci a poznali osobně úžasnou ženu a skvělou instruktorku – Avivit Cohen. Děkujeme za pozvání Fabiánovi Saftovi a jeho Krav Maga Murtal.

Kido, Fabian! Kido, Avivit!

Organizátor Fabián Safta - Seminář s Avivit Cohen v Rakousku (22-24/6/2018)
Organizátor Fabián Safta – Seminář s Avivit Cohen v Rakousku (22-24/6/2018)

BUDOFEST v Příbrami již potřetí (17/6/2018)

BUDOFEST 3. PŘÍBRAM (17/6/2018)
BUDOFEST 3. PŘÍBRAM (17/6/2018)

V neděli 17.6.2018 proběhl již třetí seminář s názvem BUDOFEST na Boxerně v Příbrami. I tentokráte byl tvořen 3 semináři pod vedením 3 různých instruktorů různých stylů.

Tentokráte přijali pozvání kluci z Krav Maga Mirage Česká Lípa pod vedením Slavo Kizaka, kteří nejen že dorazili a pomohli se zkouškami dětské sebeobrany (KAPAP KIDS), ale také nám udělali průřezový seminář tím, co učí v rámci Krav Maga oni. Seminář byl velice pohodový a příjemný, přístup Slava a jeho borců naprosto super. Věnovali se všem cvičencům a předávali svoje nabité zkušenosti. Těšíme se na další spolupráci.

Druhý seminář byl na téma nože a zhostil se ho expert na slovo vzatý – Ivo Schovanec, člověk, který věnoval celý život výcviku a studiu boje chladnými zbraněmi, především podle evropských škol šermu. A díky kombinaci evropského konceptu s filipínskými styly, vytvořil svůj jedinečný systém boje nožem, který nám v rámci Budofestu představil. I jemu patří veliký dík a těšíme se na další spolupráci.

Poslední seminář byl též převratným. Vedle jen Michal Janoušek (Instruktor Mike) a představil zde koncept sebeobrany skrze Tlakové body a citlivá místa. Účastníci se zaměřili na aplikace různých obranných a navolňovacích metod právě za použití minimálního úsilí a maximálního efektu s využitím tlakového bodu. Některé aplikace jsme cvičili i za použití Kubotanu alias Taktického pera, což je vysoce efektivní sebeobranný nástroj, podobný propisce či přívěšku na klíče.

Takže celkově si dovolíme zhodnotit třetí BUDOFEST jako velice úspěšný. A už se můžete těšit na 4.BUDOFEST, který proběhne v půlce září 2018.