SEDLČANY: Kurz sebeobrany žen (31/3/2019)

Kurz sebeobrany žen v Sedlčanech (31/3/2019)
Kurz sebeobrany žen v Sedlčanech (31/3/2019)

Ve slunečné neděli posledního březnového dne proběhl v malé tělocvičně sedlčanského gymnázia veřejný kurz sebeobrany žen pod vedením trenérů izraelské sebeobrany Krav Maga & KAPAP.
Dvouhodinového kurzu, který byl pro registrované účastnice zcela zdarma, se zúčastnilo 24 dívek a žen.
V rámci kurzu se účastnice dozvěděli plno informací z prevence, tj. jak se chránit před násilím a napadením, tak i z praktické části sebeobrany neboli vyzkoušeli a nacvičili různé situace napadení a reakce na ně.
Kurz se velice povedl a my se těšíme, že se s některými účastnicemi potkáme i třeba na pravidelných trénincích, které organizace KAPAP CZECH dělá v malé tělocvičně GOA každou středu od 19.00 pro mládež a dospělé v délce 1,5 hodiny. Tréninky jsou otevřeny všem zájemcům bez rozdílu věku, nábor máme celoroční, takže se stačí rozhodnout a začít chodit pravidelně cvičit.

KUTNÁ HORA: Propagační seminář KAPAP (30/3/2019)

KUTNÁ HORA: Seminář KAPAP CZECH (30/3/2019)
KUTNÁ HORA: Seminář KAPAP CZECH (30/3/2019)

V sobotu 30.3.2019 proběhl první seminář KAPAP CZECH ve středočeské Kutné Hoře. Nakonec se jej zúčastnilo 10 skvělých cvičenců a jelikož se jednalo o propagační seminář, projeli jsme aplikace, jak neozbrojeného, tak i ozbrojeného boje, dle koncepce izraelského pojetí sebeobrany Krav Maga & KAPAP.
Seminář se konal v tělocvičně ZŠ Žižkov naproti chrámu Sv. Barbory, kde jsme v roce 2011/12 pod mým osobním vedením začínali s pravidelnými tréninky České Asociace v Kutné Hoře. Děkuji za zájem o naše cvičení a těším se na další semináře v této lokalitě. Kutná Hora je moje srdeční záležitost a cvičení zde mě velice baví, stejně jako milý lidé.
Děkuji přátelé za super sobotu.

Březnová Západočeská KAPAP TOUR (23-24/3/2019)

Březnová Západočeská TOUR (23-24/3/2019)
Březnová Západočeská TOUR (23-24/3/2019)

Další Západočeská KAPAP TOUR se konala předposlední víkend března 2019. Projeli jsme 3 naše stávající lokality (Klášterec, Cheb, Plzeň) a 3 nové lokality (Ostrov n.Ohří, Sokolov a Mariánské Lázně).

V sobotu 23.3. jsme začali seminářem v Klášterci, kde přišla desítka cvičenců – půlka bojovníci a bojovnice z Loun a druhá půlka místních z Klášterce. Projeli jsme přípravu na zkoušky v podobě úderů, jejich aplikací a technického rozvoje. A myslím, že cvičenci začínají být připraveni na zkoušky na dobré úrovni. Za to děkuji především lounskému trenérovi Alešovi. Díky.

Následovaly dva propagační semináře. Začali jsme v Ostrově nad Ohří, kde jsme zacvičili v příjemném prostředí tělocvičny v zadním traktu restaurace Čepelík. Příjemný majitel, pěkná restaurace, skvělé počasí – takže sice dorazilo méně, než-li avizovaný počet lidí, ale zase jsme si to užili.

To v 23tisícovém Sokolově to bylo výrazně lepší. Dorazilo 17 účastníků a seminář jsme si velice pěkně užili. Díky všem za pocvičení – bylo to moc fajn a pěkně se zamakalo.

Závěr dne patřil příjemnému posezení v restauraci U Krále Jiřího v centru Chebu s bojovníky a bojovnicemi chebské skupiny. Takže v sobotu maximální spokojenost.

Neděli jsme začali v Chebu v naší tradiční tělocvičně na Písečné, kde proběhl 2,5h. seminář boje nožem (KAPAP KNIFE), kam zabloudilo 12 našich cvičenců.

Poté následoval přesun do Mariánských Lázní, kde proběhl poslední propagační seminář tohoto víkendu. I zde byl zájem veliký a došlo také 17 lidiček, takže super. I zde jsme se zaměřili na řešení různých situací napadení holýma rukama či od ozbrojeného protivníka.

Poslední finální zastávkou víkendu byl seminář v Plzni, kde se nakonec také sešla desítka lidiček a zaměřili jsme se na technický rozvoj všech cvičením různých aplikačních technik.

Za celý víkend jsem potkal 75 účastníků, půlka z toho našich cvičenců, druhá polovina nový zájemci o naše cvičení. Celkově hodnotím víkendovou tour jako velice úspěšnou. Děkujeme za účast, za vaše nasazení a těšíme se na další setkání.

Výcvik KAPAP CZECH pro AČR v Jincích (20/3/2019)

Dne 20.3.2019 proběhl výcvik Krav Maga – KAPAP pro instruktory boje zblízka a vybrané vojáky z povolání z 13. dělostřeleckého pluku „Jaselský“, dislokovaného v Jincích (okres Příbram). Výcvik byl pod osobním vedením hlavního instruktora KAPAP CZECH – Michal Janouška alias Mike. Proběhl jako půldenní zaměstnání a byl zaměřen na trénink specifických technik izraelských systémů boje – obrana proti noži, principy podrazů a strhů, obrana proti tyči a výcvik pod stresem.

Dle ohlasů se výcvik líbil. My děkujeme za pozvání a těšíme se na další spolupráci.

Výcvik KAPAP CZECH pro Armádu ČR v Jincích (20/3/2019)
Výcvik KAPAP CZECH pro Armádu ČR v Jincích (20/3/2019)

JIHLAVA: Seminář KAPAP (17/3/2019)

Seminář KAPAP v Jihlavě (17/3/2019)
Seminář KAPAP v Jihlavě (17/3/2019)

V neděli 17.3.2019 proběhl v Jihlavě první samostatný seminář KAPAP CZECH. I přes krásnou jarní neděli se sešlo celkem 11 cvičenců z Vysočiny a Brněnska.
Tříhodinový seminář jsme rozdělili do tří tématických hodinových okruhů – úderová technika, aplikace obrany proti typickým útokům na ulici a obrana proti ozbrojenému útočníkovi.
Celkově se seminář povedl a účastníci si jej moc užili. Děkujeme všem za zájem o naše cvičení a věříme, že to nebyl poslední náš seminář na Vysočině, neboť počet zájemců o naše aktivity zde narůstá. Takže se těšíme na setkání v blízké budoucnosti, přátelé.