DOBŘÍŠ: Nedělní semináře – KYUSHO a KEYSI (28/4/2019)

Seminář KUYSHO s Mirkem Brožíčkem (28/4/2019)
Seminář KUYSHO s Mirkem Brožíčkem (28/4/2019)

Poslední dubnovou neděli proběhla již třetí návštěva mistra Kyusho – Mirka Brožíčka – v tělocvičně Rukavice na Dobříši. Čekaly nás další tlakové body. Semináře se zúčastnilo 13 cvičenců KAPAP CZECH z Příbrami, Hořovic, Sedlčan, Milevska, Slaného a Brna.

Mirek s námi probral body především na meridiánech osrdečníku a tří ohřívačů a něco málo z použití tlakových bodů v boji na zemi. Seminář se opět všem účastníkům líbil a všichni byli maximálně spokojení. Já tímto děkuji Mirovi za super vedení a těším se na další spolupráci. Jeho semináře jsou velice poučné a osvěžující. Děkuji ta to.

Po obědě nás čekal druhý nedělní seminář – sebeobranný systém KEYSI, který vytvořil španělský mistr Justo Dieguez, který měl v mládí přezdívku „Que Sí“ (čti: Kejsi). Výcvik vedl hlavní český instruktor KEYSI – Martin Krňanský.

V rámci tříhodinového semináře jsme se zabývali základními principy systému KEYSI – postojem, krytím, údery, přesuny, kombinacemi. Většina výcviku probíhala na lapách a někdy i v docela divokém tempu. Každopádně KEYSI nám bylo některými aplikacemi známé, některé naopak vůbec do našeho konceptu neseděly. V každém případě věřím, že to nebylo poslední setkání s KEYSI. Instruktor vedl výcvik jasně, pohodově a s logickou návazností od jednoduššího ke složitějším věcem. Takže i Martinovi děkuji, že přijal naše pozvání a dorazil za námi nám předat něco ze svých rozsáhlých znalostí. Díky, rád jsem tě poznal.

Celkově hodnotím oba semináře velice pozitivně. Zúčastnilo se jich celkem 16 našich členů z 7 lokalit KAPAP CZECH. Takže povedená neděle. Díky všem za účast, reprezentaci a nasazení.

Seminář KEYSI s Martinem Krňanským (28/4/2019)
Seminář KEYSI s Martinem Krňanským (28/4/2019)

MILEVSKO: Propagační seminář KAPAP (27/4/2019)

MILEVSKO: Propagační seminář KAPAP (27/4/2019)
MILEVSKO: Propagační seminář KAPAP (27/4/2019)

V sobotu 27.4.2019 jsme využili nabídky Gladiator Gym v Milevsku a dojeli jsme jim tam udělat seminář naší izraelské sebeobrany Krav Maga & KAPAP. K našemu překvapení se nakonec sešlo v desetitisícovém Milevsku na 25 zájemců o náš seminář, což mile překvapilo.
Jelikož se jednalo o dvouhodinový propagační seminář, obsahem první hodiny byly aplikace obrany proti útokům beze zbraně, druhá půlka pak obrana proti noži.
Děkujeme za organizaci a propagaci akce ze strany našeho píseckého trenéra Petra Bureše a poskytnutí prostor k výcviku ze strany Gladiator Gym a Filipa Mola. Díky mnohokráte.

DOBŘÍŠ: Výcvik děti projektu Děti bez mobilu (16/4/2019)

DOBŘÍŠ: Výcvik děti projektu Děti bez mobilu (16/4/2019)
DOBŘÍŠ: Výcvik děti projektu Děti bez mobilu (16/4/2019)

Dnes jsem se věnoval dětem z projektu Děti bez mobilu. Super příjemní organizátoři a nadšené děti. Děkuji všem, bylo to příjemné cvičení v dobříšském parku. A odměnu za cvičení jsem dostal v naturáliích – krásný čokoládovo-jahodový dort. Děkuji za něj i za pozvání od Věra Frková-Kakosová.

SLANÝ: Seminář URBAN COMBAT (14/4/2019)

SLANÝ: Seminář URBAN COMBAT (14/4/2019)
SLANÝ: Seminář URBAN COMBAT (14/4/2019)

V neděli 14.4.2019, poté co jsme se ohřáli v Izraeli, jsme v chladném dopoledni realizovali seminář Urban Combat na paintballovém hřišti v Tuřanech u Slaného.
Cílem semináře bylo vyzkoušet si aplikaci technik obrany proti neozbrojenému i ozbrojenému útoku v reálném prostředí. Jako ideální prostor nám sloužil jak trávník, tak i autobus, který zde byl umístěn.
I přes chladné počasí dorazilo 14 cvičenců z Klášterce, Berouna, Hořovic, Loun, Dobříše a především Slaného, jako místní skupiny.
Děkuji slánskému trenérovi Miroslavu Kunstovi za zabezpečení akce a všem účastníkům za účast. Seminář to byl příjemný a těším se na další podobnou akci v další lokalitě.

SLANÝ: Kurz sebeobrany žen (14/4/2019)

Kurz sebeobrany žen ve Slaném (14/4/2019)
Kurz sebeobrany žen ve Slaném (14/4/2019)

V neděli 14.dubna 2019 proběhl ve Slaném, ve fitness Atlas na Wilsonově, poprvé kurz sebeobranu žen pod patronací organizace KAPAP CZECH. Tato organizace se zabývá výcvikem a propagací izraelské sebeobrany Krav Maga & KAPAP v ČR a ve Slaném má svou pobočku pravidelných tréninků.
Na kurzu, který vedl přímo hlavní trenér KAPAP v ČR, pan Michal Janoušek alias Instruktor Mike, se sešlo 24 účastnic ze Slaného a okolí.
Během dvouhodinového kurzu, který byl pro všechny registrované zcela zdarma, se účastnice dozvěděli plno zajímavých informací o kriminalitě na ženách, prevenci a principech fungování ženské sebeobrany. Plno věcí si i prakticky vyzkoušely mezi sebou a na instruktorech, kteří jim věrně simulovali násilníky.
Dle zpětných vazeb na konci kurzu se ženám akce líbila a mají zájem o další podobné. Některé dokonce uvažují, že by se připojily k pravidelným tréninkům, které se v aerobním sále fitness Atlas konají pro mládež a dospělé každé úterý v čase 19-21h. Nábor je celoroční, takže je možné se přidat i teď k výcvikům.
Izraelské systémy boje představují nejefektivnější sebeobrany současné doby – jsou rychlé, jednoduché a funkční. A hlavně jsou pro každého – od dětí, přes ženy, po seniory. Takže neváhejte se přidejte se k nám. KAPAP CZECH Slaný se na vás těší.