Zahajujeme činnost ve ŽĎÁRU N.SÁZAVOU

Po úspěšně KAPAP VYSOČINA TOUR (12/3/2022) jsme byli osloveni, zda bychom mohli rozjet tréninky, byť třeba nepravidelně, v lokalitě ŽDÁR NAD SÁZAVOU, kde je výtečný prostor ve společneském sále místní Orlovny.

Takže po domluvě, tam 1x za 3 týdny dojedou naši jihlavští asistenti Radek a Tomáš a povedou tam tréninky. Je to začátek pro budování budoucí lokality.

Cvičit budeme vždy v PÁTEK od 18.30 do 20.00 ve společenském sále Orlovny, Libická 1, Ždár nad Sázavou. Pro bližší info volejte 605130057 (Instruktor Mike).

Aktuálně jsou termíny tréninků vyplánovány na tyto páteční datumy: 1/4, 22/4, 13/5, 3/6 a 24/6, kdy to osobně a slavnostně ukončí hlavní trenér Mike, jako poslední trénink ve školním roce.

ŽDÁR NAD SÁZAVOU: Seminář KAPAP s Mikem (12/3/2022)
ŽDÁR NAD SÁZAVOU: Seminář KAPAP s Mikem (12/3/2022)
Lokalita ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - tělocvična Orlovna
Lokalita ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – tělocvična Orlovna

KOMÁROV: Kurz sebeobrany žen (20/3/22)

V neděli 20.3.2022 proběhly, ve spolupráci s fitness v Komárově. Komárov je městys, který najdete 5km jihozápadně od Hořovic, které jsou třetím největším městech okresu Beroun. V Komárově žije kolem 2500 obyvatel.

V budově bývalého socialistické jednoty na náměstí, je v 1.patře fitko. A tam si nás pozvali, abychom zde udělali kurz sebeobrany žen KAPAP WOMAN. A protože byl zájem o kurz veliký a prostor ve fitku omezený, nakonec jsme se rozhodli, udělat 2 běhy kurzu.

A tak se dneska stalo, že se v Komárově, zúčastnilo ve 2 devadesátiminutových kurzech sebeobrany žen celkem 38 cvičenkyň. Většina byla místních, ale dorazily i ženy z Plzně, Hořovic, Příbrami, Dobříše, Sedlčan a jedna naše cvičenkyně z Hradce Králové.

Kurzy se neskutečně povedly – skvělé makající holky, báječná atmosféra, pěkné prostředí a slunečný den, dali dnešku punc dokonalosti. Takže není co dodat – jen to, že díky, díky, díky a ještě jednou díky. Těšíme se na další podobnou akcičku.

BUDOFEST PŘÍBRAM: Jaro 2022

V sobotu 19.3.2022 proběhl na Boxerně v Příbrami první po-covidový Budofest, v pořadí těchto akcí tuším, že by měl číslo 6.

Co to znamená BUDOFEST? To znamená: 3 trenéři – 3 různé sebeobranné styly a více jak 6 hodin výcviku, pro každého z účastníků. Na tento BUDOFEST se nám sjela příjemná skvadra reálných sebeobran – KYUSHO, Maestro Defence Systém (MDS) a DEFENDÓ.

BUDOFEST PŘÍBRAM: Všichni trenéři akce (19/3/2022)
BUDOFEST PŘÍBRAM: Všichni trenéři akce (19/3/2022)

Začali jsme v 10.00, kdy zcela mimořádně dorazili úplně všichni zaregistrovaní cvičenci, dvouhodinovkou KYUSHO pod vedením chomutovských trenérů Marka a Dušana. Jako vždy to mělo štávu, takže účastníci se velice příjemně nabudili.

Dvě hodinky utekly jako voda a po krátké pauze, v níž místní TV udělala s trenéry rozhovory pro reportáž z naší akce, nastoupil instruktor MDS – Honzík Hála, se svými asistenty. Následující 2 hodinky jsme byli uvedeni do toho, na čem je založen Maestro Defence Systém belgického trenéra Freda Maestra. Tvrdá a nekompromisní pouliční sebeobrana, která vychází z principů indonéského stylu Penjak Silat a izraelské Krav Magy.

BUDOFEST PŘÍBRAM: Účastníci dopolední části (19/3/2022)
BUDOFEST PŘÍBRAM: Účastníci dopolední části (19/3/2022)

Třetí, poslední, dvouhodinka byla po vedením Martina Gajdoše, který přijel z Českých Budějovic a prezentoval DEFENDÓ, finský systém reálné sebeobrany, který vychází ze 40 základních technik a principů Krav Maga. Často je označován jako Classic Krav Maga systém.

Super akce, kdo nebyl, může hořce litovat. Všichni účastníci i trenéři si to moc užili a já jsem za to velice rád. Díky všem za účast a nasazení, přátelé. Byla to opravdu velice intenzivně, ale smysluplně, strávená sobota. Díky všem.

V rámci akce se prezentovali tyto sebeobranné systémy: www.kapap-czech.cz / www.defendo.cz / www.mds-kv.cz / www.kyusho-czech.cz

BUDOFEST PŘÍBRAM: Účastníci odpolední části (19/3/2022)
BUDOFEST PŘÍBRAM: Účastníci odpolední části (19/3/2022)

Luxusní trénink v Jihlavě s Dušanem a Mikem (15/3/22)

Je úterý 15/3/2022 a probíhá tradiční úterní trénink KRAV MAGA & KAPAP v Jihlavě. Máme po velice úspěšné sobotní KAPAP TOUR po Vysočině. I proto je trénink nabitý lidičkama – dorazilo přes 20 cvičenců, což je nádherné.

JIHLAVA: Trénink KAPAP (15/3/2022)
JIHLAVA: Trénink KAPAP (15/3/2022)

Ovšem nejen nabitá tělocvična, ale i nezvyklý host, udělal tento trénink netradiční. Dorazil k nám největší KRAVER, kterého v ČR znám; človíček, který mi poprvé řekl ono magické spojení KRAV MAGA a trenér, kterého si velice vážím – ostravský instruktor KRAV MAGA – Dušan Vavrečka. Já děkuji za jeho návštěvu a využil jsem jeho přítomnost a pojal trénink poněkud netradičně – vždy jednu techniku ze svého repretoáru jsem ukázal já, a druhou on. A takto jsme se ve výuce střídali. Dle zpětné vazby věřím, že se to cvičencům líbilo. Takže díky všem za účast a nasazení. A těším se na další akce, přátelé. A Dušane.

Přítel a TOP KRAVER - ostravský Instruktor Dušan Vavrečka (15/3/2022)
Přítel a TOP KRAVER – ostravský Instruktor Dušan Vavrečka (15/3/2022)

KAPAP VYSOČINA TOUR 2022 (12/3/2022)

Byla slunečná, předjarní, sobota 12.března 2022. A my jsme vyrazili na první KAPAP TOUR po Vysočině.

Začali jsme dopoledním seminářem v Jihlavě. Tradičně v malé tělocvičně nad bazénem Rošického se sešlo 15 cvičenců z lokalitu Jihlava, Jemnice a Brno. Skvělá atmosféra ve skvělé společnosti. A všichni jsme si to moc užili.

Následoval polední přejezd do sportovní haly v Pelhřimově, kde nás nakonec čekalo 24 nadšených dívek a žen (z původně registrovaných 42 účastnic) na jedinečném kurz sebeobrany žen KAPAP WOMAN, který jsme dělali poprvé v Pelhřimově. Díky za účast a nasazení všem – bylo to skvělé.

V Havlíčkově Brodě bohužel vytáhlo sluníčko a volné sobotní odpoledne, registrované účastníky jinam, než do tělocvičny. Takže nakonec jsme se sešli v příjemném, rodinném počtu, ale vymezený čas pro seminář utekl jako voda a účastníci odcházeli plni nadšení.

Podvečerní a závěrečný seminář se konal ve Žďáru nad Sázavou. Prostory místní Orlovny byly luxusním zázemím a účast byla slabší, ale na první seminář v této oblasti neurazila. Díky zde za pomoc s propagací Evě Berkiové, která má na místním úspěchu lví podíl. Stejně tak děkuji asistentovi Radkovi a Tomášovi za účast na všech seminářích – oba borci se mnou projeli celou tour a já jim jsem neskonale vděčný. Díky chlapci – bylo to fajn. Díky pozitivním odezvám už ted vím, že to nebyla poslední akce tohoto druhu v tomto roce.

KAPAP VYSOČINA TOUR 2022 (12/3/2022)
KAPAP VYSOČINA TOUR 2022 (12/3/2022)