Zhodnocení náborů KAPAP CZECH 2018

Nábor KAPAP CZECH ve Slaném (18/9/2018)
Nábor KAPAP CZECH ve Slaném (18/9/2018)

Od 4. do 27.září proběhly ve 14 lokalitách KAPAP CZECH nábory do výcviku dětí i dospělých. Celkem jsme otevřely 14 lokalit tréninků pro děti a dospěláky, v nichž týdně odvedeme 40 hodin tréninků pro dospělé a 14 hodin tréninků pro děti.

Našich náborů se celkem zúčastnilo 213 dospěláků, což je v průmětu 15 lidiček na lokalitu. V oblasti dětské sebeobrany nám na 6 lokalitách došlo 207 dětí, což dělá průměr 34 dětiček na lokalitu. Takže na nezájem si opravdu nemůžeme stěžovat.

Děkuji tímto všem našim trenérům, kteří se aktivně podíleli na propagaci svých lokalit. Je vidět, že jsme super tým a daří se nám, ale jen díky tomu, že se táhneme za jeden provaz a víme, co chceme dokázat.

Takže nejhektičtější část roku je za námi a my můžeme spokojeně rozvíjet naše lokality, dělat semináře a rozvíjet spolupráce. Díky všem našim cvičencům, rodičům i dětem za zájem a důvěru při rozvoji naší společné komunity.

Nábor KAPAP KIDS v Klášterci nad Ohří (12/8/2018)
Nábor KAPAP KIDS v Klášterci nad Ohří (12/8/2018)

PŘÍBRAM: Střelecké kurzy KAPAP CZECH (22-23.9.2018)

SOBOTA 22.9.2018: Střelecký kurz KAPAP CZECH L1 – příprava na zbroják
Základní střelecký kurz KAPAP SHOOTING je přípravou na získání zbrojního průkazu. Účastníci se zde dozvědí, jak to je se zákon kolem získání a držení zbraní, jak to je ze zákony, které upravují oprávněné použití střelné zbraně. Vyzkouší si základní manipulaci se všemi druhy zbraní, které jsou následně u zkoušky. A pak se jde na střelnici, kde si vyzkouší nastřílet to, co je součástí zkoušky.
V sobotu 22.9.2018 se konal historicky první kurz tohoto typu pod hlavičkou KAPAP CZECH. Já tímto děkuji všem účastníkům i našim lektorům za skvěle strávenou sobotu. A další podobný kurz se koná 14.10.2018, takže neváhejte se hlaste se na www.kapap-czech.cz / REGISTRACE NA AKCE, ať se můžete zúčastnit také.

Střelecký kurz L1 - Příprava na zbroják (22/9/2018)
Střelecký kurz L1 – Příprava na zbroják (22/9/2018)

NEDĚLE 23.9.2018: Střelecký kurz KAPAP CZECH L2 – pro majitele zbrojáků
V neděli 23.9.2018 proběhl na Boxerna The Champions Příbram historicky první střelecký kurz L2 KAPAP CZECH, podmínkou jehož účasti je vlastnictví střelné zbraně, tj. mít platný zbrojní průkaz. Účastníků kurzu bylo nakonec 11.
Výcvik vedli instruktoři Raptor Tactical z České Lípy – Víťa Hezký a Slavo Kizak.
V čase 10-12h.jsme projeli teoretickou průpravou v prostorách Boxerny, kdy každý ukázal nasucho svůj střelecký postoj, tasení a držení zbraně a instruktoři nám opravili různé chyby a nepřesnosti, poukázali na několik typických mýtů o střelbě a celkově vysvětlili některé základní principy. Trénink nasucho byl příjemný, plný zajímavých informací a zkušeností.
Poté jsme se přesunuli na střelnici, kde nás čekal výcvik v čase 13-16h., kde jsme si všechny teoretické znalosti zafixovali skrze různá střelecká cvičení a řízené drilly.
Celkově byl kurz velice pohodový a všichni účastníci se shodli, že se dozvěděli nové informace a ověřili si, že mnoho dovedností ze střelby stále ještě nemají automatizováno a nadrillováno. Děkujeme instruktorům za skvělý kurz a za to, že přijali naše pozvání. A těšíme se na další spolupráci.

Střelecký kurz L2 - Rozvoj pro majitele zbrojáků (23/9/2018)
Střelecký kurz L2 – Rozvoj pro majitele zbrojáků (23/9/2018)

Nábory KAPAP v Klášterci, Mostě, Dobříši a Slaném

Nábor KAPAP CZECH ve Slaném (18/9/2018)
Nábor KAPAP CZECH ve Slaném (18/9/2018)

Další čtveřice náborů se stala symbolem úspěchu tohoto školního roku.

Začali jsme v Klášterci nad Ohří, kam jsme jeli po úspěšném náboru v Sedlčanech, kde bylo 41 dětí a předpokládali jsme, že nás nic nepřekvapí. A ejhle, překvapilo – v Klášterci také dorazila plná tělocvična dětí, takže i zde bylo krásných 41 školáků, kteří měli zájem cvičit sebeobranu.

Dalším restartem byl čtvrteční nábor v Mostě. Zde po dvouleté pauze znovu-otvíráme lokalitu Most, kterou kdysi vedl Michal Přibyl, když zde studoval na střední škole. Zde nám došlo 17 lidiček, což je průměr tohoto roku, takže ani zde si nemůžeme stěžovat, protože restart se povedl.

Po víkendu, kdy jsme se prezentovali na military akci Písmena 2018 u Zdic, jsme byli v obrovském očekávání z náboru na naší domovské lokalitě ve středočeské Dobříši, kde jako hlavní trenér KAPAP CZECH bydlím. Zaprvé jsme zde otevřeli novou vlastní tělocvičnu v nebytových prostorech bývalých Rukavičkářských závodů. Zadruhé zde otvíráme všechny naše programy: KAPAP KIDS pro předškoláky i školáky, nový program KAPAP 40+ pro starší a pohybově omezené bojovníky a bojovnice, a samozřejmě výcvik KAPAP BASIC & ADVANCE pro mládež a dospělé, tj. naše běžné tréninky. Od října přibudou i kondiční tréninky COMBAT FITNESS, které povede sám tvůrce programu. A i zde jsme byli maximálně spokojeni s účastí 20 předškoláků, 30 školáků a 17 nových cvičenců. Takže spokojenost za domovskou Dobříš.

Nábor KAPAP KIDS v naší nové tělocvičně na Dobříši (17/9/2018)
Nábor KAPAP KIDS v naší nové tělocvičně na Dobříši (17/9/2018)

A korunu našemu úspěchu nasadil nábor KAPAP dospěláků a mládeže ve středočeském Slaném, což je lokalita, kterou jsem kdysi nastartoval (v roce 2013) a také jí otvíráme po roční přestávce. A nestačili jsme se divit, když nám do tělocvičny místního fitka, nakráčely tři desítky zájemců, z nichž 28 odcvičilo celý náborový trénink.

Takže se u nás po 8 náborech mládeže & dospěláků a 4 náborech dětí, zúčastnilo celkem 300 lidiček, což je obrovský úspěch. Děkujeme tímto všem, kdož se aktivně podíleli na propagaci náborů ve všech zmiňovaných lokalitách a všem, kdož se zapojili. Moc vám tímto děkujeme.

Nábor KAPAP KIDS v Klášterci nad Ohří (12/8/2018)
Nábor KAPAP KIDS v Klášterci nad Ohří (12/8/2018)

Propagace KAPAP CZECH na akci Písmena (15/9/2018)

V sobotu 15.9.2018 jsme propagovali KAPAP CZECH na tradiční military akci Písmena u Zdic, kterou realizuje místní Klub vojenské historie a členové Krav Maga – KAPAP se tam pravidelně podílejí na pořadatelské službě a prezentaci vlastního stánku a ukázky.
Každoročně tuto akci za ČAKMK organizoval příbramský instruktor Tadeáš, takže tento rok jsme se na akci podíleli místo ČAKMK my, s novou značkou – KAPAP CZECH. Počasí se vydařilo, neboť v předchozích letech na akci často pršelo, dnes bylo krásně polojasno až slunečno.
V rámci pořadatelské služby jsme vše zvládli, i když oproti původnímu plánu, nás bylo o pár lidiček méně (z původních 10 nás bylo 6).
Akce se velice povedla, mnoho lidiček se ptalo na naší nově otevíranou lokalitu Hořovice, takže jsme rozdali dost letáků a věříme v silné nábory – jak dětí, tak dospělých.
Tímto děkuji Tadeáš Černohous za skvělou domluvu s organizátory akce a klukům z KVH za pozvání a důvěru v naší novou organizaci KAPAP CZECH, která vše zvládla na jedničku. Prostě máme výbornou partu lidiček a s takovými je radost spolupracovat. Díky všem, přátelé.

Propagace KAPAP CZECH na akci Písmena 2018 u Zdic
Propagace KAPAP CZECH na akci Písmena 2018 u Zdic

DĚTSKÁ SEBEOBRANA SEDLČANY

Do domluvě s Gymnáziem Sedlčany a našimi trenéry jsme našli jediné realizovatelné řešení pro rozdělení výcviku do dvou termínu, bohužel oba musí být ve STŘEDU. V jiné dny jsou obě tělocvičny volné až od 18:30, což by znamenalo konec tréninku v 19:30 a to si nemyslíme, že by školáci z prvního stupně byli schopní docházet. Proto dělíme takto:

1. běh – STŘEDA – 17.00 – 18.00

(preferujeme mladší školáky (do 10 let))

2. běh – STŘEDA – 18.00 – 19.00

(preferujeme starší školáky (nad 10 let))

Na následující hodině, která proběhne v termínu STŘEDA 19.9.2018 OD 18.00 !!!! se zapíšete trenérovi do listu, který běh preferujete. A od dalšího týdne (STŘEDA 26.9.2018) se vše rozdělí dle tohoto modelu.