Kurz sebeobrany žen pod záštitou Města Dobříše (5/6/2022)

Téměř na rok přesně, v neděli 5.6.2022, se v anglickém parku zámku Dobříš konal opět kurz sebeobrany žen, který byl díky podpoře Města Dobříše a komise prevence kriminality realizován pro účastnice zcela zdarma. Kurz vedl místní trenér izraelské sebeobrany KRAV MAGA & KAPAP – Instruktor Mike alias Michal Janoušek.

Účastníci se sešli v jednu hodinu po poledni, sluníčko příjemně svítilo. Na kurz nakonec dorazilo 11 účastnic. Instruktor Mike, společně se svým trenérským parťákem Fandou, děvčata rozhýbali, řekli nezbytnou teorii a postupně naučili reakce na konkrétní druhy napadení, které jsou typické při sebeobraně žen. Oba trenéři zdůraznili, že pro komplexní připravenost před agresí opravdu nestačí jednorázový kurz, ale je potřeba se této problematice věnovat systematicky a dlouhodobě. 

Děkujeme tímto všem účastnicím za super odpoledne, kdy získaly nové zkušenosti v oblasti osobní ochrany a bezpečnosti. A taky děkujeme Městu Dobříš, konkrétně komisi prevence kriminality, za podporu této důležité aktivity. Díky všem za účast a nasazení. Byla to velice příjemná akce.